China EN877 BML Bridge Pipe manufacturers and suppliers | DINSEN
 • линкедин
 • Фејсбук
 • твитер
Служи добавувачи на премиум решенија за леано железо.
Врска

EN877 BML Bridge Pipe

Краток опис:

DS MLB (BML) Одводната цевка на мостот има типични својства на отпорност на кисел отпад од гас, магла на патот и сл. Соодветна за посебни барања во областа на конструкцијата на мостот, патиштата, тунелите со својата типична отпорност на киселински издувни гасови, патот сол итн. Покрај тоа, МЛБ може да се користи и за подземна инсталација.

Материјалот е леано железо со графит од снегулки според EN 1561, барем EN-GJL-150. Внатрешната обвивка на DS MLB целосно го исполнува EN 877; надворешната обвивка одговара на челична конструкција ЗТВ-ИНГ дел 4, анекс А, табела А 4.3.2, градежен дел бр. 3.3.3. Номиналните димензии се движат од DN 100 до DN 500 или 600, должина 3000 mm.


Детали за производот

serve to global premium pipe supplier

Ознаки на производот

Цевка од леано железо BML EN877
Големини  DN40 до DN400, вклучувајќи DN70 и DE75 за дел од европскиот пазар
Стандард EN877
Материјал Сиво железо
Апликација Конструкција одводнување, мост систем за одводнување, испуштање на загадување, отпадна вода дождовна вода
Сликање Outside:two-layer thermal spraying zinc coating min.40μm + cover two-components epoxy coating 80μm silvery grey(Color RAL 7001)

Внатре: целосно вкрстено поврзана дебелина на епоксид мин.120μm.

рок на плаќање T / T, L / C или D / P
Производен капацитет 1500 тони / месечно
Време на испорака: 20-30 дена, зависи од вашата количина.
MOQ 1 * 20 контејнер
Карактеристики Рамен и прав; висока јачина и густина без дефект; лесен за инсталирање и одржување; долг животен век, огноотпорен и отпорен на бучава; заштита на животната средина

 • Претходно:
 • Следно:

 • 3-15042QJ55c43

  Dinsen Impex Corp. е професионален снабдувач и производител на леано железо цевки, приклучоци, спојки
  што се користеше за одводнување на канализациски систем на згради. Сите наши производи се во согласност со САД и европскиот
  стандард EN877, DIN19522, BS416, BS437, ISO6594, ASTM A888, CISPI 301, CSA B70, GB / T12772. Со тим на квалификувани и искусни членови, ние сме способни да обезбедиме висококвалитетно леано железо цевка.
  Пред снабдување, проверете дали цевката од леано железо е силна и издржлива со точни мерења
  и долг век на траење. Dinsen Impex Corp е да снабдува производи со најдобри услуги, најдобар квалитет и
  конкурентна цена и да ги задоволи барањата на клиентите од дома и од странство. Ние веруваме дека нашата
  company will have a speed develop with the support from both at home and abroad.We sincerely hope to establish long term and mutual beneficial cooperation with any buyer and friend all over
  the world !