China Cast Iron SML Pipes manufacturers and suppliers | DINSEN
 • линкедин
 • Фејсбук
 • твитер
Служи добавувачи на премиум решенија за леано железо.
Врска

Cast Iron SML Pipes

Краток опис:

Динсен обезбедува целосен опсег на цевки и приклучоци од леано железо EN877 SML за дренажа од DN 50 до 300 DN.
EN877 SML цевки од леано железо се погодни за инсталирање внатре или надвор од зградите за дренажа на дождовница и друга канализација.
Во споредба со пластичните цевки, цевките и фитинг леано железо SML имаат многу предности, како што се еколошки и долг животен век, заштита од пожар, низок шум, лесен за инсталирање и одржување.
Цевките од леано железо SML се внатрешно завршени со епоксидна обвивка за да се спречи појава на извалканост и корозија.
Внатре: целосно вкрстено поврзана епоксида, дебелина мин. 120μm
Надвор: црвено-кафеав основен слој, дебелина мин.80μm


Детали за производот

serve to global premium pipe supplier

Ознаки на производот

SML цевка од леано железо EN877
Големини:  DN40 до DN400, вклучувајќи DN70 и DE75 за дел од европскиот пазар
Стандарден EN877
Материјал Сиво железо
Апликација Конструкција одводнување, испуштање на загадување, отпадна вода дождовна вода
Сликарство Внатре: целосно вкрстено поврзана епоксида, дебелина мин. 120μm
Надвор: црвено-кафеав основен слој, дебелина мин.80μm
рок на плаќање: T / T, L / C или D / P
Производен капацитет 1500 тони / месечно
Време на испорака 20-30 дена, зависи од вашата количина.
MOQ: 1 * 20 контејнер
Карактеристики Рамен и прав; висока јачина и густина без дефект; лесен за инсталирање и одржување; долг животен век, огноотпорен и отпорен на бучава; заштита на животната средина

 

 

wsm

 

ДН, мм Тежина, кг Код
40 12.5 ДП-040
50 13.0 ДП-050
75 19.0 ДП-075
100 25.2 ДП-100
125 35,8 ДП-125
150 42.2 ДП-150
200 69.3 ДП-200
250 99,8 ДП-250
300 129,7 ДП-300
400 180.0 ДП-400
500 250.0 ДП-500
600 328,5 ДП-600

 • Претходно:
 • Следно:

 • 3-15042QJ55c43

  Dinsen Impex Corp. е професионален снабдувач и производител на леано железо цевки, приклучоци, спојки
  што се користеше за одводнување на канализациски систем на згради. Сите наши производи се во согласност со САД и европскиот
  стандард EN877, DIN19522, BS416, BS437, ISO6594, ASTM A888, CISPI 301, CSA B70, GB / T12772. Со тим на квалификувани и искусни членови, ние сме способни да обезбедиме висококвалитетно леано железо цевка.
  Пред снабдување, проверете дали цевката од леано железо е силна и издржлива со точни мерења
  и долг век на траење. Dinsen Impex Corp е да снабдува производи со најдобри услуги, најдобар квалитет и
  конкурентна цена и да ги задоволи барањата на клиентите од дома и од странство. Ние веруваме дека нашата
  company will have a speed develop with the support from both at home and abroad.We sincerely hope to establish long term and mutual beneficial cooperation with any buyer and friend all over
  the world !