Кина NO HUB SML PIPE FITINGS EN877 производители и добавувачи | ДИНСЕН
 • линкедин
 • Фејсбук
 • твитер
Служи добавувачи на премиум решенија за леано железо.
Врска

НЕМА КОМПЛЕТИ СМЛ ​​СИМЕНИСКИ Цевки EN877

Краток опис:

Динсен обезбедува целосен опсег на цевки и приклучоци од леано железо EN877 SML за дренажа од DN 50 до 300 DN.
Освен вообичаените елементи за леано железо EN877, како што се свиоци, гранки, капачиња и намалувања, Dinsen, исто така, обезбедува специјални додатоци, како што се свиткување со пристап врата, гранка со пристап, кратка цевка со врата и стапица против сифон и сл.
Во споредба со пластичните цевки, цевките и фитинг леано железо SML имаат многу предности, како што се еколошки и долг животен век, заштита од пожар, низок шум, лесен за инсталирање и одржување.
Приклучоците за цевки од леано железо SML се внатрешно и надворешно завршени со црвено-кафеава епоксидна обвивка за да се спречи појава на извалканост и корозија.
Внатре и надвор: целосно вкрстено поврзана епоксида, дебелина мин.60μm


Детали за производот

serve to global premium pipe supplier

Ознаки на производот

Кина EN877 SML цевки од леано железо
големина: DN50-DN300
Стандарден EN877
Материјал Сиво железо
Апликација Конструкција одводнување, испуштање на загадување, отпадна вода дождовна вода
Сликарство Внатре и надвор: целосно вкрстено поврзана епоксида, дебелина мин.60μm
рок на плаќање: T / T, L / C или D / P
Производен капацитет 1500 тони / месечно
Време на испорака 20-30 дена, зависи од вашата количина.
MOQ: 1 * 20 контејнер
Карактеристики Рамен и прав; висока јачина и густина без дефект; лесен за инсталирање и одржување; долг животен век, огноотпорен и отпорен на бучава; заштита на животната средина

 • Претходно:
 • Следно:

 • 3-15042QJ55c43

  Dinsen Impex Corp. е професионален снабдувач и производител на леано железо цевки, приклучоци, спојки
  што се користеше за одводнување на канализациски систем на згради. Сите наши производи се во согласност со САД и европскиот
  стандард EN877, DIN19522, BS416, BS437, ISO6594, ASTM A888, CISPI 301, CSA B70, GB / T12772. Со тим на квалификувани и искусни членови, ние сме способни да обезбедиме висококвалитетно леано железо цевка.
  Пред снабдување, проверете дали цевката од леано железо е силна и издржлива со точни мерења
  и долг век на траење. Dinsen Impex Corp е да снабдува производи со најдобри услуги, најдобар квалитет и
  конкурентна цена и да ги задоволи барањата на клиентите од дома и од странство. Ние веруваме дека нашата
  company will have a speed develop with the support from both at home and abroad.We sincerely hope to establish long term and mutual beneficial cooperation with any buyer and friend all over
  the world !