China EN877 TML Cast Iron Pipe manufacturers and suppliers | DINSEN
 • линкедин
 • Фејсбук
 • твитер
Служи добавувачи на премиум решенија за леано железо.
Врска

EN877 TML Cast Iron Pipe

Краток опис:

EN877 TML цевка од леано железо
Големини: DN40 до DN400, вклучувајќи DN70 и DE75 за дел Европски пазар
Стандард: EN877
Материјал: сиво железо
Примена: Конструкција на дренажа, испуштање на загадување, отпадна вода, дождовна вода
Сликање:
Надвор од цевката е термички спреј цинк мин. 130g / m² + горниот слој кафеава епоксидна смола мин. 60μm (како што барате)
Внатре во цевката е целосно вкрстено поврзана епоксида, дебелина мин. 120μm
рок на плаќање: T / T, L / C или D / P
производство капацитет: 1500 тони / месец
Рок на испорака: 20-30 дена, зависи од вашата количина.
MOQ: 1 * 20 контејнер
Карактеристики: Рамен и прав; висока јачина и густина без дефект; лесен за инсталирање и одржување; долг животен век, огноотпорен и отпорен на бучава; заштита на животната средина


Детали за производот

serve to global premium pipe supplier

Ознаки на производот

TML цевка од леано железо EN877
Големини:  DN40 до DN400, вклучувајќи DN70 и DE75 за дел од европскиот пазар
Стандарден EN877
Материјал Сиво железо
Апликација Конструкција одводнување, испуштање на загадување, отпадна вода дождовна вода
Сликарство Внатре: целосно вкрстено поврзана епоксидна, дебелина мин. 120μm Надвор: термички спреј цинк слој мин. 130g / m² + горниот слој кафеава епоксидна смола мин.
рок на плаќање: T / T, L / C или D / P
Производен капацитет 1500 тони / месечно
Време на испорака 20-30 дена, зависи од вашата количина.
MOQ: 1 * 20 контејнер
Карактеристики Рамен и прав; висока јачина и густина без дефект; лесен за инсталирање и одржување; долг животен век, огноотпорен и отпорен на бучава; заштита на животната средина

 • Претходно:
 • Следно:

 • 3-15042QJ55c43

  Dinsen Impex Corp. е професионален снабдувач и производител на леано железо цевки, приклучоци, спојки
  што се користеше за одводнување на канализациски систем на згради. Сите наши производи се во согласност со САД и европскиот
  стандард EN877, DIN19522, BS416, BS437, ISO6594, ASTM A888, CISPI 301, CSA B70, GB / T12772. Со тим на квалификувани и искусни членови, ние сме способни да обезбедиме висококвалитетно леано железо цевка.
  Пред снабдување, проверете дали цевката од леано железо е силна и издржлива со точни мерења
  и долг век на траење. Dinsen Impex Corp е да снабдува производи со најдобри услуги, најдобар квалитет и
  конкурентна цена и да ги задоволи барањата на клиентите од дома и од странство. Ние веруваме дека нашата
  company will have a speed develop with the support from both at home and abroad.We sincerely hope to establish long term and mutual beneficial cooperation with any buyer and friend all over
  the world !